🇵🇱 AWANS KONRADA DĄBROWSKIEGO W KLASYFIKACJI GENERALNEJ PO DRUGIM ETAPIE RAJDU DAKAR - INFORMACJA PRASOWA

3 January 2022

Awans Konrada Dąbrowskiego w klasyfikacji generalnej po drugim etapie Rajdu Dakar

 

Drugim etapem Rajdu Dakar, który odbył się 3 stycznia, była droga z Ha’il do Al Qaisomy. Odcinek specjalny miał długość 338 kilometrów i kończył się w okolicach Al Artawiyah, za to dojazd do biwaku liczył 230 kilometrów. Dziś dobrze radził sobie Konrad Dąbrowski z DUUST Rally Team, który awansował w klasyfikacji generalnej.

Pierwotnie trasa drugiego etapu rajdu miała wyglądać inaczej – zawodnicy pokonać mieli drogę z Ha’il do Al Artawiyah i tam pozostać na biwaku. Jednak ze względu na podtopienia w tamtym rejonie, biwak przeniesiono do Al Qaisomy, jednocześnie odwołując maratoński charakter etapu – tylko trasa odcinka specjalnego nie uległa zmianie w żaden sposób.

338 kilometrów usiane było, podobnie jak w prologu i pierwszym etapie, głównie piaskiem oraz wydmami, których z każdym dniem na trasie pojawia się coraz więcej.

Konrad Dąbrowski był 46. – 21. w klasie Rally2 i tak jak poprzedniego dnia, uplasował się na 4. miejscu wśród juniorów. Jazda po wydmach, na których młody Polak czuje się doskonale, dała mu awans w klasyfikacji generalnej po dwóch etapach, na miejsce 38. W klasie Rally2 po dwóch dniach rajdu jest na pozycji numer 13.

- Etap, momentami, był bardzo szybki, ale pojawiła się też pierwsza długa sekcja wydm. Ogólnie jechało mi się bardzo dobrze. Co prawda, ciężko było nadrobić czas, bo różnice w czasach oraz wynikach między zawodnikami były bardzo małe. Jednak ten etap ogólnie należał do tych, na których ciężko było urwać dużo czasu. Koniec końców plan został wykonany, przesunąłem się wyżej w klasyfikacji generalnej, bo o cztery miejsca i mam nadzieję kontynuować to przez najbliższe etapy – opowiadał Konrad Dąbrowski.

Na odcinku specjalnym dobrze poradził sobie też inny polski motocyklista, Maciej Giemza. Zawodnik Orlen Team był dwudziesty, do zwycięzcy tracąc 23 minuty.

4 stycznia uczestnicy Rajdu Dakar ponownie pokonają zmienioną trasę – wyjadą z Al Qaisomy, aby potem znów do niej powrócić. Odcinek specjalny będzie miał długość 255 kilometrów.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking
It'll be a pleasure for us to work with you. Feel free to send us booking enquiry and we'll get back to you shortly with our proposal.
Your name *
Your email *
Rally *
Services *
Extra info (optional)

Our Instagram
Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram