DŁUGI I RÓŻNORODNY ODCINEK SPECJALNY NAZNACZA POCZĄTEK DRUGIEJ CZĘŚCI TUNISIA DESERT CHALLENGE - INFORMACJA PRASOWA

26 April 2022

DŁUGI I RÓŻNORODNY ODCINEK SPECJALNY NAZNACZA POCZĄTEK DRUGIEJ CZĘŚCI TUNISIA DESERT CHALLENGE - INFORMACJA PRASOWA

Kolejny etap rajdu Tunisia Desert Challenge odbył się we wtorek 26 kwietnia. Zawodnicy poruszali się po pętli wokół słynnej tunezyjskiej oazy, jadąc po kamieniach i po niewielu wydmach. Magda Zając i Jacek Czachor z Proxcars TME Rally Team zajęli trzynaste miejsce.
We wtorek zawodnicy do pokonania mieli 330 kilometrów pętli wokół oazy Kasr Ghilan. Zawodnicy poruszali się głównie po kamieniach i drogach przypominających trasy WRC – wydm było niewiele.
Zawodnicy Proxcars TME Rally Team dzisiejsze zmagania ukończyli na trzynastym miejscu. Za to w klasyfikacji generalnej Tunisia Desert Challenge w kategorii samochodów są na siedemnastej pozycji.
Jacek Czachor za najważniejszy punkt etapu uznał ukończenie odcinka specjalnego czysto.
- Ten odcinek specjalny bardzo mi się podobał, bo był trudny, długi i bardzo różnorodny. Było na nim naprawdę wszystko, co można byłoby sobie wyobrazić. Dodatkowo były tam moje absolutnie ulubione fragmenty trasy, czyli kręte, płaskie drogi, na których można było szybko pokonywać zakręty. Oprócz tego były też odcinki z wielkimi dziurami. Dzięki temu nie było monotonnie – powiedziała Magda Zając, siedząca za kierownicą Toyoty.
Polka stwierdziła, że ten dzień ułożył się dla nich naprawdę dobrze:
- Uważam, że poszło nam bardzo dobrze. Oczywiście mogło być lepiej, bo zawsze może być lepiej i może by było, gdyby nie, jak zwykle, chwile zawahania i zastanawiania się, którędy pojechać. Cieszymy się też, że udało nam się wyprzedzić trochę ekip na wydmach. Cóż, potem wyprzedzili nas ponownie, bo byli to ci najszybsi, ale przynajmniej to nie my zakopaliśmy się na wydmach. To był mój ulubiony odcinek specjalny ze wszystkich.
Tego dnia inni Polacy, Komar i Brochocki zajęli 34. miejsce; Brochocka i Zysnarka były 38., a Krysik uplasował się na 12. pozycji.
W środę zawodnicy pojadą z Kasr Ghilan do Douz, pokonując 148 kilometrów odcinka specjalnego i poruszając się głównie po wydmach.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking
It'll be a pleasure for us to work with you. Feel free to send us booking enquiry and we'll get back to you shortly with our proposal.
Your name *
Your email *
Rally *
Services *
Extra info (optional)

Our Instagram
Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram