DUUST: Historyczny dzień dla Polskiego zespołu na Hungarian Baja

9 August 2021

Historyczny dzień dla Polskiego zespołu na Hungarian Baja.
Zakończony 8. sierpnia 2021 rajd Hungarian Baja przejdzie do historii motorsportu i Polskiego DUUST Diverse Rally Team. To właśnie w barwach tego zespołu, po raz pierwszy w Pucharze Świata na starym kontynencie, wystartowała motocyklistka z Bliskiego Wschodu, zdobywając trzeci czas wśród kobiet. Oprócz niej na starcie zameldował się Konrad Dąbrowski, który ukończył rajd na 1. miejscu wśród juniorów (7. w klasyfikacji generalnej).
“Pierwszy dzień sprawił mi i wielu moim rywalom trochę kłopotów nawigacyjnych. Bardzo szybka i momentami niebezpieczna trasa utrudniała odnalezienie prawidłowej drogi. Dziś starałem się bardziej skoncentrować na roadbooku, co zresztą przyniosło bardzo dobre rezultaty. Bardzo mnie też cieszy 7. miejsce w klasyfikacji generalnej” - powiedział Konrad Dąbrowski.
Drugi dzień, również w przypadku reprezentantki Kuwejtu, należy do udanych “Szczególnie podobał mi się drugi dzień Hungarian Baja. Świetnie się bawiłem, nie popełniłam żadnych błędów i poczułem dużą poprawę w stosunku do pierwszego dnia. To było wspaniałe doświadczenie i bardzo się cieszę z postępów, jakie poczyniłam. Chciałabym podziękować wszystkim z DUUST Diverse Rally Team za wsparcie i pomoc, a także Kuwait International Motorsport Club i instytucji sportowych Kuwejtu za umożliwienie mi tego startu.” - Mówi Sarah Khuraibet.
Startująca w barwach DUUST Diverse Rally Team Sarah Khuraibet jest pierwszą w historii Pucharu Świata, motocyklistką, reprezentantką krajów Bliskiego Wschodu. “Jestem dumny z tego, że mieliśmy możliwość wesprzeć ten historyczny start. Sarah to pierwsza kobieta z obszaru półwyspu Arabskiego, która wystartowała w rajdach terenowych w Europie. Dla zawodników z tej części świata jazda po twardych, szutrowych drogach jest wielkim wyzwaniem. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że udało się jej być 3. najszybszą motocyklistką na tych zawodach” - mówi Marek Dąbrowski, wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar, 3. krotny MIstrz Świata, mentor i trener zawodników DUUST.
Zawodnicy DUUST Diverse Rally Team rozpoczynają kolejny cykl przygotowań. Tym razem do finału Pucharu Świata, który rozegra się w Portugalii w dniach 28-30. października.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking

Choose rally you're interested, then pickup services you're interested in and leave your contact details. I'll get back to you ASAP.


Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram