🇵🇱 KONRAD DĄBROWSKI JEDNYM Z NAJSZYBSZYCH JUNIORÓW TRZECIEGO ETAPU RAJDU DAKAR - INFORMACJA PRASOWA

4 January 2022

Konrad Dąbrowski jednym z najszybszych juniorów trzeciego etapu Rajdu Dakar

Wtorkowym, trzecim etapem Rajdu Dakar była pętla wokół goszczącej biwak Al Qaisomy, choć planowo zawodnicy mieli pokonać drogę z Al Artawiyah do miejsca aktualnego biwaku – wszystko pokrzyżowała pogoda. Konrad Dąbrowski z zespołu DUUST Rally Team ponownie zaprezentował się bardzo dobrze, zajmując topowe pozycje w klasyfikacji juniorów i klasy Rally2.

Trzeci etap rajdu miał długość 636 kilometrów – sam odcinek specjalny wynosił 255 kilometrów. Ponownie zawodnicy w większości poruszały się po piasku, ale także wydmach. W dzisiejszym etapie pojawiło się też więcej twardego podłoża niż podczas poprzednich odcinków.

Konrad Dąbrowski po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, poprawiając swoje wyniki w porównaniu do etapu poprzedniego. Młody Polak pętlę wokół Al Qaisomy zakończył na 39. miejscu w klasyfikacji generalnej – był 8. w klasie Rally2 oraz 3. wśród juniorów. Po 3 etapach Dakaru zawodnik DUUST Rally Team utrzymał  38. miejsce w klasyfikacji generalnej, 13. w klasie Rally 2 i 4. w zestawieniu juniorów.

- Ten etap był dobry. Był bardzo szybki, z przejazdami przed wydmy. Miałem trochę szczęścia, bo dogonił mnie Maio więc po prostu jechałem z nim przez cały etap co dało mi dobry wynik. Jestem dość zadowolony z tego, jak potoczył się ten dzień i mam nadzieję, że takich dni będzie jeszcze więcej – relacjonował Konrad Dąbrowski po powrocie na biwak.

Kolejny dobry etap zaliczył także drugi polski motocyklista – Maciej Giemza z Orlen Team. Na metę dojechał na 25. miejscu. Dzięki temu awansował na 33. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Etap czwarty to droga z finiszu dzisiejszej trasy, Al Qaisomy, do stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadu, gdzie zawodnicy spędzą kilka dni. Sam odcinek specjalny będzie liczył 465 kilometrów, co czyni go najdłuższym w ciągu tegorocznego Rajdu Dakar.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking
It'll be a pleasure for us to work with you. Feel free to send us booking enquiry and we'll get back to you shortly with our proposal.
Your name *
Your email *
Rally *
Services *
Extra info (optional)

Our Instagram
Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram