KOSZMARNY UPAŁ, TRUDNE WARUNKI I SKRÓCONY ODCINEK - DRUGI I TRZECI ETAP TUNISIA DESERT CHALLENGE JUŻ ZA KIEROWCAMI - INFORMACJA PRASOWA

25 April 2022

KOSZMARNY UPADŁ, TRUDNE WARUNKI I SKRÓCONY ODCINEK - DRUGI I TRZECI ETAP TUNISIA DESERT CHALLENGE JUŻ ZA KIEROWCAMI - INFORMACJA PRASOWA

Etapy numer dwa i trzy Tunisia Desert Challenge odbyły się 24 oraz 25 kwietnia, jednak z wielkimi komplikacjami. Ze względu na bardzo ciężkie warunki niewielu zawodników ukończyło drugi etap, co wiązało się z karami. Odcinek z 25 kwietnia został skrócony. Zawodnicy Proxcars TME Rally Team wycofali się z drugiej części niedzielnej rywalizacji, a etap w poniedziałek ukończyli na jedenastym miejscu.
Drugim etapem była pętlą wokół Kambout o długości 353 kilometrów z drogą szutrową w drugiej połowie trasy, a z wydmami na początku – to właśnie one sprawiły zawodnikom najwięcej problemów w połączeniu z bardzo wysoką temperaturą.
Podczas jazdy na odcinku, około 144, kilometra na problemy natrafił francuski motocyklista, Matthieu de Saint-Exupéry. Niestety, pomimo przybycia służb medycznych, zawodnik zmarł. Jego pamięć zawodnicy, następnego dnia, uczcili chwilą ciszy.
Przez warunki na trasie zespół Proxcars TME Rally Team zdecydował się na zaprzestanie jazdy tego dnia i wycofanie się z rywalizacji w drugiej części odcinka.
- Bacznie obserwowaliśmy to, co działo się na trasie odcinka – powiedział Adam Szelerski, dyrektor zespołu. - Dlatego podjęliśmy potem decyzję o wycofaniu się z drugiej części odcinka. Nie chcieliśmy utknąć na wydmach o późnej godzinie, ale przede wszystkim mieliśmy na uwadze bezpieczeństwo naszego zespołu. Nie chcieliśmy podejmować zbędnego ryzyka i nikogo narazić.
Inni Polacy także nie mieli łatwego dnia. Partycja Brochocka i Karolina Zysnarska ukończyły odcinek, jednak nie zmieściły się w limicie czasu. Duet Komar/Brochocki został na noc na trasę i powrócił z niej kolejnego dnia. Kalinowski i Pielużek nie byli w stanie kontynuować jazdy po wydarzeniach tego dnia.
Na metę zdołał dotrzeć Mikołaj Krysik – był dwunasty.
Organizatorzy zdecydowali się potem na skrócenie czwartego odcinka specjalnego wiodącego z Kambout do Kasr Ghilan, który odbywał się kolejnego dnia. Długość trasy zredukowana została do 210 kilometrów. Pomimo skrócenia, dalej był to szybki odcinek jak zapowiadano wcześniej.
Ten poniedziałkowy odcinek specjalny Magda Zając i Jacek Czachor z Proxcars TME Rally Team ukończyli na jedenastym miejscu. W klasyfikacji generalnej w kategorii samochodów znajdują się na piętnastej pozycji pomimo dwudziestu godzin kary.
Komar i Brochocki byli 24. Kalinowski/Pielużek zajęli 54. miejsce; Krysik uplasował się za to na 11 miejscu.
Kolejny etap Tunisia Desert Challenge odbędzie się 26 kwietnia – będzie to pętla wokół oazy Kasr Ghilan o długości 330 kilometrów.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking
It'll be a pleasure for us to work with you. Feel free to send us booking enquiry and we'll get back to you shortly with our proposal.
Your name *
Your email *
Rally *
Services *
Extra info (optional)

Our Instagram
Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram