MAGDA ZAJĄC I MICHAŁ OGÓREK ROZPOCZĘLI RYWALIZACJĘ W BAJA RUSSIA - INFORMACJA PRASOWA

11 February 2022

MAGDA ZAJĄC I MICHAŁ OGÓREK ROZPOCZĘLI RYWALIZACJĘ W BAJA RUSSIA - INFORMACJA PRASOWA

11 lutego rozpoczęła się rywalizacja w rajdzie Baja Russia Northern Forest, jedynych zawodach cyklu rozgrywanych w warunkach zimowych. Pierwszego dnia zawodnicy mieli do pokonania krótki odcinek prologu, bo o długości zaledwie 15 kilometrów. Magda Zając z zespołu Proxcars TME Rally Team, pilotowana przez Michała Ogórka, sklasyfikowana została pod koniec pierwszej dziesiątki klasy T2.
Dla reprezentantów Polski nie był to łatwy odcinek ze względu na warunki atmosferyczne, które różniły się od tych widocznych w zeszłej edycji – temperatury powietrza są niższe, przez co teren nie jest dobrze zmrożony. Na kierowców czyhał kopny śnieg, błoto i wiele dziur.
Zawodnicy Proxcars Rally Team zajęli siódme miejsce w swojej klasie Mistrzostw Rosji.
- Było trochę inaczej niż w zeszłym roku. Wtedy wszystko było zmrożone i tor był gładszy oraz szybszy, a teraz było to jak off-road w błocie. Śnieg był kopny i nasza Dacia nie miała niestety siły, aby się napędzać. Średnia prędkość była słaba. Jest to dla mnie takie małe rozczarowanie. Poza tym wszystko jest dobrze. Odcinek będzie trochę dłuższy, więc pewnie czasy się zróżnicują i będzie szansa, aby kogoś przegonić. Na takim krótkim odcinku nie mieliśmy szans, bo nie dało się za bardzo rozpędzić – powiedziała Magda Zając, jedna z ośmiu kobiet startujących w rajdzie.
- Tak jak w zeszłym roku nie rozpieszczała nas aura, głównie z uwagi na panujące wtedy temperatury, to w tym roku warunki są bardziej przyjemne dla uczestników. Natomiast właśnie z uwagi na wyższe temperatury, czyli mniejsze mrozy, trasa jest dużo bardziej wymagająca dla samochodu. Na dzisiejszym krótkim odcinku był kopny śnieg i dużo dziur. Mamy nadzieję, że jutro będzie lepiej – dodał pilot, Michał Ogórek.
Druga polska załoga w składzie Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz (Orlen Team) była pierwsza w klasie T4 Pucharu Świata.
12 lutego, drugiego dnia zmagań, kierowców czeka sześć odcinków specjalnych znajdujących się w planie etapu. Pierwsi zawodnicy wystartują o godzinie 8:00 czasu lokalnego, czyli o 10:00 czasu polskiego.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking
It'll be a pleasure for us to work with you. Feel free to send us booking enquiry and we'll get back to you shortly with our proposal.
Your name *
Your email *
Rally *
Services *
Extra info (optional)

Our Instagram
Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram