PZM: Mistrzostwa Europy Enduro. Prawdziwe enduro!

18 September 2021

Rozgrywane w Piekoszowie koło Kielc Mistrzostwa Europy Enduro to składanka najlepszych elementów enduro z jakimi można mieć do czynienia. Pierwszego dnia rywalizacji, 18. września, na starcie zameldowały się liczne reprezentacje krajów starego kontynentu, w sumie blisko 150 zawodników.

Zawodnicy musieli rywalizować nie tylko z próbami przygotowanymi przez organizatorów, ale i z ulewnym deszczem, co dla wielu równoznaczne było z walką ze swoimi słabościami.

Dla Michała Sikory, Prezesa Polskiego Związku Motorowego, który otwierał start pierwszych motocyklistów, właśnie tak powinny wyglądać zawody enduro.

“Bardzo się cieszę, że mistrzostwa Europy enduro powróciły w okolice Kielc. Tradycje rajdów świętokrzyskich podkreśla fakt, że to już 62 edycja. Niestety pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza, przez co skala trudności rajdu mocno wzrosła. Ale tak powinno wyglądać prawdziwe Enduro!” - mówi Sikora.

Start Kadry Narodowej Enduro to emocje dla kibiców. Niestety kontuzja Maćka Więckowskiego rzutuje na wynik zespołu, ale i tak nasi zawodnicy jadą na dobrym poziomie.

“Jesteśmy po pierwszym dniu Mistrzostw Europy w Kielcach, dość pechowych dla mnie zawodów ze względu na poważną kontuzję, której się nabawiłem tydzień temu. Dotarłem na metę pierwszego dnia, niestety nie na najlepszym miejscu. Ciężkie zawody, zimno, mokro.” - mówi Maciej Więckowski.

Z kolei dla Aleksandra Bracika start w rodzinnych Kielcach, to też doping kibiców, którymi jest szczególnie wdzięczny.

“Po pierwszym dniu Mistrzostw Europy w moim rodzinnym mieście jestem 5. w klasie 250 2T, co jest dla mnie powodem do zadowolenia. Zawody jak najbardziej na plus, pogoda typowo kielecka czyli deszcz, przez co zrobiło się dość ciekawie na trasie! Dziękuje wszystkim za pomoc jutro walczymy dalej!” - cieszy się Bracik.

“Sobota w Kielcach obyła się bez błędów na próbach i zanotowałem dość solidny rezultat. Trasa bardzo wymagająca, deszcz nie ułatwił nam zadania. Podsumowując kolejne cenne doświadczenie które napewno zaowocuje w przyszłości. Mam nadzieje że jutro uda mi się podkręcić trochę tempo i poprawić wyniki z dziś.” - tak swój start podsumowuje Kacper Baklarz.

Klasyfikacja zawodników Kadry Narodowej Enduro po pierwszym dniu Mistrzostw Europy:

- Kacper Baklarz - klasa FIM Europe J2 - 7. miejsce

- Aleksander Bracik - klasa FIM Europe 250 2T - 5. miejsce

- Maciej Więckowski - klasa FIM Europe 250 4T - 4. miejsce

“Uważam, że możemy być zadowoleni z wyników naszych zawodników. W imieniu swoim i organizatorów zapraszam jutro na drugi dzień rywalizacji w okolice Piekoszowa!”  - tak ten deszczowy dzień podsumowuje Prezes Polskiego Związku Motorowego, Michał Sikora.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking

Choose rally you're interested, then pickup services you're interested in and leave your contact details. I'll get back to you ASAP.


Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram