PZM: Nowa trasa Sześciodniówki o słodko- gorzkim smaku

2 September 2021

Po trzech dniach Mistrzostw Świata Zespołów Narodowych Enduro (ISDE), Polska Kadra Narodowa Enduro kontynuuje jazdę do upragnionej mety. Przyszła pora na zmianę trasy. Pojawiły się nowe próby, a mimo że  teren zawodów się nie zmienił, zrobiło się zdecydowanie bardziej górzyście.

Zawodnicy podkreślają bardziej “endurowy” charakter trasy, nawet dojazdówki zrobiły się bardziej wymagające, zdecydowanie częściej bowiem prowadzą po bezdrożach.

Dzień 4, nowa trasa, bardzo ciekawa, dużo cięższa niż ta którą jechaliśmy w pierwszej połowie Sześciodniówki, w znacznym procencie po górach, tak więc i sama dojazdówka jest bardzo intensywna. Pojawiła się próba, którą jechaliśmy około 17. minut i była to chyba najdłuższa próba jaką jechałem w życiu” - mówi Kacper Baklarz.

4. dzień za nami, dzisiaj mieliśmy do czynienia z nową trasą, ale z tym samym terenem. Dojazdówki zrobiły się bardziej endurowe, ponieważ w większości prowadziły po bezdrożach, a odcinki specjalne były bardzo długie i wymagające.”  dopowiada Aleksander Bracik.

Dla liderów naszej Kadry to dzień słodko- gorzki. Doskonale pojechał Dominik Olszowy, który awansował na 20. miejsce klasyfikacji generalnej World Trophy, natomiast z problemami borykał się Maciej Więckowski, który na gorąco tak podsumował dzień:

Dzisiaj mieliśmy nowe próby, bardziej mi się podobały niż te z którymi mieliśmy do czynienia w poprzednich dniach. 2. pierwsze próby poszły mi nieźle, natomiast 3. była moją najlepszą próbą, jechało mi się bardzo dobrze, w końcu moje warunki w takich jak jestem dobry. Niestety trasa była słabo oznaczona, przecięta była taśma w jednym miejscu, pomyliłem trasę, dodatkowo zagotowałem tylny hamulec. Jestem tym załamany, bo czas mógłby być całkiem dobry, a strata około minuty może być ciężka do odrobienia na trasie.”

Po 4. dniu jestem bardzo zadowolony, dobre flow od samego początku, bardzo cieszy wysoki wynik w generalce, 20. miejsce i 7. w klasie. Jestem bardzo zadowolony i zmotywowany do jutrzejszego dnia” - dla równowagi dodaje Dominik Olszowy.

Jutro zawodnicy mają do przejechania tę samą trasę, co zakończy rywalizację tego typu. W sobotę stoczą walkę na torze crossowym.

Klasyfikacja generalna World Trophy poszczególnych dni ISDE

 Dzień 1Dzień 2Dzień 3Dzień 4
Kadra Narodowa, klasyfikacja World Trophy13121010
Aleksander Bracik96 miejsce w World Trophy (35 w klasie E1)91 miejsce w World Trophy (32 w klasie E1)90  miejsce w World Trophy (33 w klasie E1)92 miejsce w World Trophy (32  w klasie E1)
Kacper Baklarz90 miejsce w World Trophy (33 w klasie E1)97 miejsce w World Trophy (35 w klasie E1)82 miejsce w World Trophy (28 w klasie E1)84 miejsce w World Trophy (30  w klasie E1)
Maciej Więckowski77 miejsce w World Trophy (33 w klasie E2)56 miejsce w World Trophy (23 w klasie E2)52 miejsce w World Trophy (21 w klasie E2)60 miejsce w World Trophy (24  w klasie E2)
Dominik Olszowy36 miejsce w World Trophy (12 w klasie E3)23 miejsce w World Trophy (9 w klasie E3)22 miejsce w World Trophy (5 w klasie E3)20 miejsce w World Trophy (7 w klasie E3)

Zachęcamy do śledzenia wyników online na stronie ISDE

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking

Choose rally you're interested, then pickup services you're interested in and leave your contact details. I'll get back to you ASAP.


Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram