PZM: Sześciodniówka: koniec enduro, jutro motocross!

3 September 2021

Zakończył się 5. dzień Mistrzostw Świata Zespołów Narodowych Enduro (ISDE), kończący cykl rywalizacji typowego enduro.  4. września to powtórzenie trasy i prób z poprzedniego dnia, co dla naszych zawodników przełożyło się na zwiększenie tempa i poprawienie swojej pozycji względem czwartku. Zawodnicy przygotowują się do ostatniego, chyba najbardziej widowiskowego, dnia rywalizacji w “Sześciodniówce”, która rozegra się na torze motocrossowym.

Kadra Narodowa Enduro kontynuuje przyjęte założenia. Mimo ogromnego zmęczenia zawodnicy jadą pewniej i coraz szybciej. Dziś udało im się awansować w sumarycznej klasyfikacji generalnej World Trophy i zajmują 12. miejsce.

Największy awans w klasyfikacji indywidualnej wśród naszych zawodników odnotował Maciej Więckowski, który tak podsumował dzień:

“Piąty dzień był moim najlepszym dniem. Może jakby Szcześciodniówka trwała trochę więcej niż 6. dni byłoby naprawdę dobrze. Dziś było bardzo gorąco, ale daliśmy radę mimo zmęczenia po 5. dniach maratonu. Jutro tylko próba motocrossowa, pościgamy się łokieć w łokieć z zawodnikami z którymi mogliśmy się ścigać tylko na czasach.  To będzie ważny dzień dla mnie bo bardzo dobrze czuję się w motocrossie.” 

To był bardzo udany dzień. 22 pozycja w generalce, 7. w klasie. Jutro finałowy motocross na pięknym torze.” - dodaje Dominik Olszowy.

Również dla Kacpra Baklarza, któremu podczas rywalizacji 5. dnia Sześciodniówki doskwierały lekkie problemy techniczne, sama myśl o rywalizacji na torze motocrossowym wywołuje uśmiech:

Jesteśmy po 5 dniu, można powiedzieć że typowy rajd enduro właśnie dobiegł końca. Trasa była dość wybita, dała w kość. Miałem dziś na trasie lekkie problemy z motocyklem. Jutro coś innego, motocross, rywalizacja bark w bark, aż nie mogę się doczekać! - mówi Baklarz

Trochę rozżalenia w głosie słuchać o Aleksandra Bracika. On już zaczął robić sobie w głowie swoje podsumowania, choć na ostateczne przyjdzie jeszcze oczywiście czas.

5. dzień poszedł mi zdecydowanie lepiej niż poprzednie dni, mimo to nie udało mi się zrealizować swojego planu, ale w jak w każdym sporcie takie sytuacje się zdążają. Na finałowy motocross jestem nastawiony optymistycznie, dać gazu i dojechać cało i zdrowo do mety.” - mówi Bracik.

Przed Kadrą Narodową  ostatni dzień walki. Już jutro, 4. września 2021 nasi zawodnicy zmierzą się z rywalami na torze motocrossowym.

Klasyfikacja generalna World Trophy poszczególnych dni ISDE

 Dzień 1Dzień 2Dzień 3Dzień 4Dzień 5
Kadra Narodowa, klasyfikacja World Trophy131210109
Aleksander Bracik96 miejsce w World Trophy (35 w klasie E1)91 miejsce w World Trophy (32 w klasie E1)90  miejsce w World Trophy (33 w klasie E1)92 miejsce w World Trophy (32 w klasie E1)82 miejsce w World Trophy (31 w klasie E1)
Kacper Baklarz90 miejsce w World Trophy (33 w klasie E1)97 miejsce w World Trophy (35 w klasie E1)82 miejsce w World Trophy (28 w klasie E1)84 miejsce w World Trophy (30 w klasie E1)81 miejsce w World Trophy (30 w klasie E1)
Maciej Więckowski77 miejsce w World Trophy (33 w klasie E2)56 miejsce w World Trophy (23 w klasie E2)52 miejsce w World Trophy (21 w klasie E2)60 miejsce w World Trophy (24 w klasie E2)46 miejsce w World Trophy (18 w klasie E1)
Dominik Olszowy36 miejsce w World Trophy (12 w klasie E3)23 miejsce w World Trophy (9 w klasie E3)22 miejsce w World Trophy (5 w klasie E3)20 miejsce w World Trophy (7 w klasie E3)22 miejsce w World Trophy (7 w klasie E1)

Zachęcamy do śledzenia wyników online na stronie ISDE

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking

Choose rally you're interested, then pickup services you're interested in and leave your contact details. I'll get back to you ASAP.


Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram