PZM: Z dużymi szansami na podium w Mistrzostwach Europy Enduro!

1 October 2021

1 października, to drugi dzień ostatniej rundy Mistrzostw Europy Enduro rozgrywanej w Holandii. Zawodnicy spędzili dziś około 8 godzin na motocyklu, pokonując trudy tras przygotowanych przez organizatorów. Maciej Więckowski potwierdza świetną formę, którą pokazał we wczorajszym prologu.

Jego kibice trochę obawiali się o dyspozycję ulubieńca, ze względu na kontuzję kolana, której nabawił się 3 tygodnie temu. Więckowski, mimo utrudnień pokazuje co potrafi, wygrywając w swojej klasie. Jeśli utrzyma jutro świetne tempo będziemy mieli srebro! 

"Jesteśmy po pierwszym dniu, dla mnie to najlepsze zawody Mistrzostw Europy na jakich startowałem. Udało mi się wygrać klasę, co jeszcze nigdy mi się nie zdażyło. Czuję się pewnie na próbach crossowych i dużych prędkościach w lesie. Moją pięta achillesową jest krótka próba extreme. Liczę jutro na równie udany dzień, zwycięstwo w Holandii i srebro w całym cyklu Mistrzostw Europy."- tak podsumowuje swój dzisiejszy start Więckowski.

Pozostali kadrowicze jadą równo, Aleksander Bracik walczy o brąz, a Kacper Baklarz o 5. miejsce.

"Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku, dałem z siebie 100%, mimo to zabrakło kilka sekund do 3 miejsca. Jutro kolejny dzień więc będę walczył do końca. Próby bardzo się wybiły, a koleiny są coraz głębsze, będzie co robić."- mówi Bracik. 

Kacper Baklarz ma trochę mniej szczęścia, toczy walkę z najbardziej nieprzywidywalnym zawodnikiem, swoim zdrowiem: "Dziś bardzo ciężki dzień dla mnie, przede wszystkim ze względu na chorobę. Nie przespałem nocy i bardzo słabo czułem się fizycznie. Niestety nie było dziś walki z rywalami, a z samym sobą, aby ukończyć ten dzień. Mam nadzieję, że do jutra uda się trochę naprawić organizm i pokazać pełnie swoich umiejętności."- mówi Baklarz.

Zespół juniorów Kadry Narodowej Enduro również ma powody do zadowolenia. Ci młodzi zawodnicy start w Holandii rozpatrują przede wszystkim jako perspektywę rozwoju. Sztab szkoleniowy zwraca uwagę na świetne przygotowanie fizyczne i dobrą technikę.

Patrząc na jazdę naszych juniorów, widzę ogromny potencjał jaki w nich drzemie. Mają solidne fundamenty w postaci umiejętności jazdy, czy wydolności organizmu, natomiast to nad czym musimy jeszcze popracować to budowa prędkości. Myślę że zaskoczą nas niejednokrotnie w przyszłym sezonie.- mówi Maciej Wróbel, trener Kady Narodowej Enduro.

Klasyfikacja pierwszego dnia Mistrzostw Europy Enduro

Kadra Narodowa Enduro

  • Kacper Baklarz- klasa J2- 10. miejsce
  • Aleksander Bracik- klasa 250-2T- 4. miejsce
  • Maciej Więckowski- klasa 250-4T- 1. miejsce

Kadra Narodowa Enduro - Juniorzy

  • Dawid Babicz- klasa 250-4T- 6. miejsce
  • Dawid Domański- klasa U21- 15. miejsce
  • Patryk Kuleszo- klasa J1- 8. miejsce

Jutro na zawodników czeka identyczna trasa, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć, jednak mamy podstawy do optymizmu.

Przypomnijmy, że ostateczną klasyfikację zawodników, która dostępna będzie na na stronie: http://european-enduro.com/standings-2021.html, poznamy już jutro, 2. października. Natomiast pod adresem https://endurolive.nl można na żywo śledzić zmagania motocyklistów.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking

Choose rally you're interested, then pickup services you're interested in and leave your contact details. I'll get back to you ASAP.


Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram