RAJD MAROKA 2021: KONRAD DĄBROWSKI Z CENNĄ WIEDZĄ ZMIERZA DO METY

11 October 2021

Trzeci etap Rajdu Maroka był zupełnie inny niż poprzednie. Organizatorzy zapowiadali, że tego dnia liczyć się będzie przede wszystkim nawigacja i to ona odegrała dziś kluczową rolę. Konrad Dąbrowski zmierzył się z tym wyzwaniem zajmując 2. miejsce wśród juniorów w klasie RallyGP. 

Przedstawiciele DUUST DIVERSE Rally Team nie ukrywają, że najważniejszym startem w sezonie będzie Dakar 2022 i wszystko jest jemu podyktowane. Startem w Maroku zespół rozpoczął ostatni cykl przygotowań, a Konrad Dąbrowski znowu wsiadł na "dakarówkę".

-Niestety to moje pierwsze jazdy motocyklem po pustyni od lutego, od Baja Dubaj, a to nie sprzyja szybkiej jeździe. Trochę się muszę rozjechać, wejść w ten tryb rajdowy, ale dlatego tu jesteśmy, żeby się przygotować do Dakaru i to jest najważniejsze. Trening jest bardzo dobry, bo trasy są wymagające.- mówi Konrad Dąbrowski, jedyny Polski motocyklista startujący w Rajdzie Maroka.

Zadowodnicy pokonali już blisko 1700km tras, z czego prawie 1000km to odcinki specjalne. Trasy wiodą przez piękne krajobrazowo, bardzo zmienne tereny Maroka. -Jest wszystko, są wydmy, są kamienie. Dzisiejszy, trzeci etap, był cały w takich szybkich, dziurawych drogach, na których ja nie jestem najlepszy. Dlatego z jednej strony nie był to przyjemny dzień, a z drugiej bardzo dobrze, że taki był, bo potrzebuję takich treningów. Trzy z pięciu etapów Rajdu Maroka za nami. Jest sporo pozytywów, może nie jestem do końca zadowolony ze swojej jazdy, trochę za dużo błędów, mogłoby być trochę lepiej.- wspomina Dąbrowski

Konrad rozpoczął swoją karierę rajdową właśnie na tym rajdzie, dwa lata temu, startując zaledwie kilka dni po tym, gdy otrzymał prawo jazdy. Od tego czasu startował jeszcze tylko 3 razy na pustyni w: Africa Eco Race, Baja Dubaj oraz oczywiście ostatnim Rajdzie Dakar.

-Ogólnie progres na przestrzeni dwóch lat, czyli czterech rajdów, jest bardzo duży. Jestem o wiele szybszy niż byłem na swoim pierwszym Rajdzie Maroka dwa lata temu. Rajd Maroka daje wycisk, ale jest bardzo cennym treningiem, wiem co muszę poprawić, wiec co już się poprawiło i z tą cenną wiedzą jedziemy resztę rajdu.- dodaje młody Polak.

Po 3 dniach rywalizacji, Konrad Dąbrowski zajmuje 2 miejsce wśród juniorów w najsilniej obsadzonej klasie RallyGP (27. w klasyfikacji generalnej klasy), w której jadą najlepsi motocykliści świata. Do prowadzącego juniora, Tomása de Gavardo, traci około minuty, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Do mety zostały 2. dni, prawie 1000km.

Pozostali startujący w Rajdzie Maroka Polacy również jadą nieźle. Rafał Sonik jest 3., Aron Domżała pilotowany przez Rafała Martona i Michał Goczał pilotowany przez Szymona Gospodarczyka, jadą w czołówce swoich klas, trochę mniej szczęścia ma natomiast Kuba Przygoński pilotowany przez Timo Gottschalka.

Zdjęcia: (c) Marcin Kin / Ariel Wojciechowski

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking

Choose rally you're interested, then pickup services you're interested in and leave your contact details. I'll get back to you ASAP.


Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram