ZAMYKAJĄ SIĘ WROTA SAHARY - OSTATNI DZIEŃ FENIX RALLY 2022 ZAKOŃCZONY - INFORMACJA PRASOWA

19 March 2022

ZAMYKAJĄ SIĘ WROTA SAHARY - OSTATNI DZIEŃ FENIX RALLY 2022 ZAKOŃCZONY - INFORMACJA PRASOWA

Ostatniego dnia zawodnicy pokonali pętlę z oazy Kasr Ghilan, która nie sprawiła im tak dużych problemów jak poprzednia, szóstego dnia zawodów.
Magda Zając i Jacek Czachor etap siódmy ukończyli na piątej pozycji w klasie Open. Ogólnie w kategorii samochodów byli także piąci. W klasyfikacji generalnej rajdu uplasowali się na ósmym miejscu w swojej klasie.
- Jesteśmy na mecie rajdu Fenix, zadowoleni i szczęśliwi. Dzisiejszy etap poszedł nam całkiem nieźle - nie zakopaliśmy się, jechaliśmy dobrym tempem, poznaliśmy trochę lepiej samochód. Nasza jazda była płynna. Na szczęście nie przebiliśmy kolejnej opony. Uważam, że całe te zawody ostatecznie dla nas na plus. Szkoda, że mieliśmy pecha na drugim etapie, gdzie musieliśmy się zatrzymać, a potem wycofać się z odcinka. Jednak wydaję mi się, że wszystkie pozostałe etapy, dzięki naszej walce, były lepsze niż w tamtym roku – podsumował zmagania Jacek Czachor na mecie rajdu.
Siódmego dnia w klasie Open, jak i ogólnie wśród aut triumfowali Estończycy – Urvo Mannama i Risto Lepik. Zostali oni zwycięzcami rajdu, praktycznie w nim dominując.
Mannama i Lepik nie wygrali tylko jednego etapu – reszta padła ich łupem.
Na uczestników Fenix Rally 2022 czeka jeszcze wieczorna uroczystość na podium, a w kolejnych dniach powroty do domów.
Proxcars TME Rally Team po chwili odpoczynku powróci do Tunezji, aby tym razem rywalizować w Tunisia Desert Challenge – będzie to kolejny przystanek na drodze do Dakaru.

For hires photos or extra materials, please contact us: [email protected]
Booking
It'll be a pleasure for us to work with you. Feel free to send us booking enquiry and we'll get back to you shortly with our proposal.
Your name *
Your email *
Rally *
Services *
Extra info (optional)

Our Instagram
Our partners
From 
Finland
 with love
OMYY / MIKA PIETRUS © 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram